כל מה שרצית לדעת על הגדלת חזה

החגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בקרב נשים. כל אחת רוצה שיהיה לה חזה שופע, סימטרי ולכך יש גם השלכות על הביטחון העצמי כמובן. לאורך השנים פותחו שיטות שונות לגבי הגדלת חזה והחדרת שתלים וכיום ניתוח זה נחשב לבעל אחוזי הצלחה מאוד גבוהים ואחוזי שביעות רצון בקרב נשים שעושות אותו הוא גבוה מאוד גם כן. לאחר ייעוץ ראשוני על ידי הרופא המנתח ניתן יהיה לבחור את סוג השתל המתאים, האזור שממנו יחתוך הרופא המנתח ויחדיר את השתל וניתן אפילו יהיה לבצע הדמיה ממחושבת של התוצאה הרצויה לצורך המחשה. לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות וכעת נמנה כמה מסוגי השתלים ואופן הכנסתם אל החזה.

אפשרויות להחדרת השתלים

  • מתחת לשד – האפשרות הראשונה וככל הנראה הנפוצה ביותר כי לחתוך בקפל שמתחת לשד ולהחדיר משם את השתל. מדובר בשיטה הנפוצה ביותר כיוון שהיא אינה גורמת לסיבוכים ונחשבת לנוחה ובטוחה. החיסרון שלה הוא שהצלקת הנשארת מהחתך עדיין נראית לעין כאשר האישה תהיה בתנוחת שכיבה על הגב וללא בגדים.
  • עטרת הפטמה – ניתן יהיה לבצע את החתך סביב עטרת הפטמה ולבצע משם את ההחדרה ונשים רבות אף מעדיפות שיטה זו כיוון שלאורך הזמן הצלקת נראית כמשתלבת עם העטרה וכמעט ואינו נראית לעין. החיסרון הוא שהמגע שבין רקמת השד לשתל עשויה לגרום לאזור קשיח שגם יורגש בעת מגע או אפילו לשנות מעט את מראה השד.
  • דרך בית השחי – אפשרות נוספת היא לבצע את ההשתלה דרך חתך בבית השחי. היתרון הבולט הוא שהצלקת תהיה בבית השחי ולכן כמעט אינו נראית ולא תביך אותנו. מצד שני קשה יותר לבצע החדרה מדויקת ולכן במקרה של סיבוך יידרש חתך נוסף ולעתים יותר מאחד כדי להשלים את העבודה.

סוגי שתלים

ישנם סוגים שונים של שתלים שניתן לבחור מהם. יש שתלי סיליקון שבמקרה של מעטפת הנקרעת השתל לא נוזל ואינו מתפזר החוצה. שתלי פוליאורטן מתייחסים לסוג המעטפת בעיקר (כיוון שהמילוי גם כן מג'ל סיליקון) ואלה מסייעים בהענקת מראה טבעי לשדיים והפחתת הסיכון ליצירת קופסית. החיסרון הוא שהם עשויים לזוז ולייצר בליטה בלתי רצויה. יש גם שתלים אנטומיים דמויי טיפה שמעניקים מראה טבעי יותר מצד אחד אך יכולים להסתובב ולעוות את מראה השד מצד שני. לבסוף ניתן לעשות שימוש גם בשתלים עגולים שהם זולים יותר משתל אנטומי ואפילו טובים יותר בדרך כלל בשל העובדה שגם אם יסתובב לא ישנו את צורת השד.

כמה עולה לעשות ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה יכול לעלות לכם בין 17 אלף ל-20 אלף שקלים. המחירים של העבודה וחדר הניתוח הינם קבועים אולם מה שעשוי להשתנות יהיה בהתאם לסוג השתלים שתבחרו.

למידע נוסף על ניתוחי הגדלת חזה, טיפולים אסתטיים שונים ועוד, בקרו בפורטל של מדיקו – אתר הבריאות המוביל בישראל.