הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח לייזר בעיניים

קרטומיליאוס לייזר אפיתל (LASEK)

שאין להתבלבל עם הליך LASIK הפופולרי יותר, מתקן את צורת הקרנית בעזרת לייזר. הליך זה משתמש גם בלייזר אקסימר לעיצוב מחדש של עיקול הקרנית, והוא משתטח ומרכך אותו לקוצר ראייה. בהיפרופיה, הלייזר בודק את הקרנית שלנו ומעצב אותה בצורה נורמלית יותר, בדומה לצורת עין אנושית.

בכל פעם שמתבצעת ניתוח עיניים בלייזר

מוסרת רק כמות זעירה של רקמת קרנית, שכן כל דופק לייזר מסיר כמות שהיא רק חלק קטן מרוחב שיער האדם. לייזר עם קרן אולטרה סגולה מגניבה משמש להסרת ועיצוב מחדש של כמויות קטנות של רקמות מהקרנית. הסרת הקטרקט באמצעות לייזר מרככת גם את הקטרקט, כך שניתן יהיה להסירו בעדינות ופחות אנרגיה. הלייזר יכול לשמש גם למטרות אחרות, כגון הסרת גידולים או אפילו לטיפול בסרטן. באופן כללי, רוב האנשים הסובלים מקרטומיליאוזיס באתרו בעזרת לייזר (LASIK) משיגים ראייה של 20-25% ומעלה, מה שעובד היטב ברוב הפעילויות. לתיקון הראייה בלייזר יש אחוזי הצלחה גבוהים מאוד וחולים רבים מוצאים כי הראייה שלהם מופחתת באופן משמעותי, אם לא מוסרת לחלוטין. L ASIK יכול להפחית את השימוש במשקפיים או עדשות מגע למשך יום אחד, אך אינו מתיימר לבטל את הצורך לחלוטין.

כדי להסיר את המשקפיים ולהימנע מכל המאמץ ללבוש ולהסיר עדשות, ניתן לבצע ניתוח לייזר בעיניים. אם אינך זכאי לניתוח עיניים בלייזר, המנתח שלך עשוי להמליץ להשתמש בעדשות מגע או בניתוח החלפת עדשות מגע במקום ב- L ASIK.

אם המרשם שלך מחוץ לתחום הטיפול בניתוחים לאסיק

לייזר או לייזר בעיניים, קיימת אפשרות אחרת. אם אתה רוצה להיפטר ממשקפיים או מעדשות מגע, אתה יכול לבחור בעדשה מלאכותית שתחליף את העדשה הטבעית הפגומה של העין שלך. אלטרנטיבה לניתוח לייזר בעיניים היא ניתוח החלפת עדשות מגע, בו מוחדרת עדשה לעין. ישנם גם טיפולים אפשריים לקוצר ראייה אצל מבוגרים, כמו טיפות עיניים, כתמי עיניים ועדשות לייזר.

במהלך הניתוח

ניתוח עיניים בלייזר מייצר שסתום מפרק שמונף במהלך הניתוח כאשר הלייזר מעצב מחדש את העין. כדי לבצע LASIK, מנתחים יוצרים שסתום מעל הקרנית, משתמשים בלייזר על הרקמה החשופה שמתחת לעיצובו ואז מחליפים את השסתום כדי לתקן את בעיית הראייה. צריך להסיר את העור הצלול שמכסה את הקרניות שלך לפני שמנתחים יוכלו לעצב אותו מחדש בלייזר. לייזרים יכולים להיות מקור חום, אך סביר יותר כי מדובר בשילוב של שני מקורות, כפי שמשמשים ב- L ASIK ו- PRK.

לייזר משמש לעיתים קרובות בניתוחי עיניים לטיפול בקרנית

כמו גם להסרת גידולים, הסרת ערמונית ותיקון רשתית מנותקת בעין. לייזרים משמשים לעיתים קרובות לטיפול בדליות, להסרת אבנים בערמונית וכליות, או לתיקון רשתית מנותקת בעין אחת, אך הם משמשים גם בניתוחי עיניים לטיפול בקרנית, כגון הסרת אבן כליה, הסרת גידול או הסרת בלוטת הערמונית.

אם אתה קצר ראייה או עובר ניתוח עיניים כגון LASIK

יתכן שאתה לא מתאים לניתוח עיניים בלייזר. אם אתם סובלים מקטרקט, כיב בקרנית, גלאוקומה, רטיניטיס פיגמנטוזה או בעיות אחרות בקרנית או שיש לכם שינויים הקשורים לגיל כגון פרסביופיה, כדאי לכם לעבור ניתוח לייזר בעיניים. עם זאת, אם לעין שלך יש קרנית דקה או בעיניים שלך רשתית דקה או דקה או קורונה עבה או עבה, אתה יכול גם להיות מועמד טוב לניתוח זחל בלייזר. כשהחלטתי לעבור ניתוח של לאסיק להסרת המשקפיים בחרתי בטיפול לייזר בעיניים הטוב ביותר במומבאי.

לכן חשוב לבדוק את עדשות המגע החד-ראיות לפני פעולה עם לייזרים מונוגוניזציה. זה רעיון טוב לנסות את זה לפני שיש לך את זה ולוודא שזה עובד טוב בשבילך.

חשוב מאוד שאנשים מתחת לגיל 40 עם קוצר ראייה יבינו כי ניתן להסיר את המשקפיים לפני תיקון ראיית הלייזר והם אינם יכולים לראות אובייקטים ליד משקפיים מתקנים.