הרמת סינוס

הרמת סינוס

ניתוח הרמת סינוס מבוצע בדרך כלל על מנת לשחזר את הרכב האלוואולרי בחלק האחורי של הלסת שלנו. באזור זה לא תמיד ניתן להחדיר שתלים דנטליים ולכן במידה ולאורך השנים לא משוחזרת ונבנית העצם באזור הרי שיש צורך לבצע הרמת סינוס. חשוב שלפני הטיפול יש לבצע בדיקות רפואיות שונות של המטופל וחלל הפה והשיניים ולוודא שהסינוס הינו בריא ולא דלקתי, שיש מעבר יעיל ותקין של הרירית בתוך הסינוס, שהרירית נקייה ללא זיהום או דלקות שהמעבר של הסינוס מאוורר ללא עיבוי. 

בין הדברים השונים שהרופא יבדוק טרם הניתוח

כפי שאמרנו, לפני ניתוח הרמת סינוס הרופא צריך לבדוק מספר דברים אודות בריאותו הדנטלית של המטופל. בין היתר על יש בעיות נשימה או קוצר נשימה, האם יש כאבים כשמורידים את השן למטה, האם יש ריח לא נעים, האם ידוע לפציינט על זיהום בסינוס או תגובה אלרגית כלשהי, האם המטופל עבר טראומה כלשהי הקשורה לאזור הפנים ועוד.

אפשרויות הרמת סינוס

  • הרמת סינוס סגורה – זוהי שיטה שבה אין צורך לפתוח "חלון" צדדי בלסת אלא שמבצעים את ההרמה דרך עצם הלסת, מתוך חלל הפה ולא מצידו. מבצעים קדח קטן עד רצפת הסינוס, שותלים את העצם ומבריגים את השתל. 
  • הרמת סינוס פתוחה – נחשבת לשיטה הקלאסית. מבצעים פתיחה קטנה בצורת חלון קטן בצד הלסת, מרימים את הממברנה עם מכשיר ייעודי ומשם מבצעים את ההשתלה של העצם לתוך הסינוס. 

השימוש במכשיר מיקרוסקופ והחשיבות שלו

כל ניתוח הקשור לשיניים וחלל הפה הוא לא נעים עבור הפציינטים אולם כאשר מדובר בהרמת סינוס הם חוששים מסיבוכים שונים אפשריים כמו: נפיחות, כאבים חזקים, דימום מסיבי, פגיעה עורקית, זיהום הסינוס ועוד. היום ניתן לעשות שימוש במכשיר פייזו מיוחד עם מיקרוסקופ מקצועי ואלה מאפשרים עבודה מדויקת, בטוחה ומקצועית יותר. אחוזי ההצלחה של הנתונים גדלים משמעותית ועל הדרך הם מקטינים גם את אחוזי הכשלים והסיבוכים האפשריים. 

החסרונות של מכשיר טורבינה לעומת מכשיר פייזו

למכשיר הפייזו יש יתרונות רבים על מכשיר הטורבינה שעשו בו שימוש עד היום ועוד חלק מהרופאים עדיין עושים בו שימוש לצערנו. מכשיר הטורבינה הינו מכשיר ממוצע ובעל סיכוי גבוה יותר לקריעת הרירית, הוא יכול לגרום לזיהום כרוני של הסינוס, לכישלון בהשתלת העצם ואין למטפל שליטה מלאה על המכשיר בזמן הרמת הסינוס בשל עוצמתו. 

השימוש במכשיר הפייזו ובמיקרוסקופ מגדילה את הראייה ועל כן מאפשרת עבודה מדויקת ונוחה יותר, מונעת פגיעה בעורק המקסילארי, המכשיר מיוחד לחיתוך העצם ומאפשר תפירה מהירה של הרירית, ניתן לשלוט בפרוצדורה באופן מלא.