מדרסים – מה זה ומי צריך אותם?

מדרסים בנעלי ספורט

מדרסים הם סוג של סוליות העשויות מחומרים מיוחדים ומותאמות לכף הרגל של המשתמש. אלה מתיישבות בדרך כלל בתוך הנעל בה משתמשים ונועדו כדי לסייע בשמירה על הבריאות, האיזון ומניעת כאבים ובעיות אורטופדיות שונות. ייצור המדרסים בדרך כלל נעשה בהתאמה אישית לכף הרגל של כל לקוח, אלא אם הוא מחליט לקנות מדרסים פשוטים מוכנים מחנויות שונות, אולם אלה לא תמיד יעשו את העבודה בצורה אפקטיבית. ההתאמה של המדרסים צריכה להיעשות גם בהתאם לסוג הנעל אותה נועל המשתמש. בדרך כלל המדרסים ייוצרו בשימוש בחומרים מיוחדים כמו סיליקון, לטקס, גרפיט קרבון ועוד.

מדרסים לחולי סכרת

חולי סכרת סובלים לא מעט מבעיות ברגליים ובכפות הרגליים. כף רגל סוכרתית שמופעל עליה לחץ רב של משקל הגוף עשויה לגרום להאצה או התפתחות של כיבים ברגליים, פצעים, שינוי במבנה הרגל או אפילו חס וחלילה אובדן תחושה ברגליים. מדרסים מקצועיים בהתאמה אישית יכולים לסייע להפחתת הלחץ ואיזון בעת הדריכה בכף הרגל ולמנוע את התפתחות הפצעים, הלחצים והגורמים הבעייתיים האחרים בהקשר זה. 

מדרסים לדורבן בכף הרגל

דלקת באזור החיבור שבין רצועה אורכית לעצם העקב נקראת גם דורבן בכף הרגל. באמצעות מדרסים איכותיים שהוכנו בצורה מקצועית ובהתאמה אישית למטופל ניתן יהיה לסייע לתמיכה ודריכה יציבה, הסרת לחץ מיותר מכף הרגל והפחתת העומסים על האזור הדלקתי כדי להקל על הסיטואציה והריפוי. הליך הבניה של המדרסים הוא ידני, בבית מלאכה מקצועי עם כל חומרי הגלם האיכותיים והכלים הטכנולוגיים לפיתוח המדרסים ברמה הגבוהה ביותר. ניתן להשתמש בסיליקון או בפורון לצורך הכנת מדרסים אלה.

מדרסים לספורטאים

ספורטאים ידועים כי בדרך כלל סובלים מבעיות ברגליים או בכפות הרגליים לאורך חייהם. הסיבה לכך היא ברוב מקצועות הספורט הם מפעילים לחץ רב על כפות הרגליים ומאמצים אותן. בין אם מדובר בריצה, משחקי כדור, אתלטיקה ועוד. שימוש במדרסים יכול לסייע בהפחתת בעיות עתידיות בכפות הרגליים, בעיות גב ואפילו לסייע בשיפור ביצועים ספורטיביים והתאוששות לאחר אימון או תחרות מאומצים. בדרך כלל המדרסים לספורטאים ייבנו בכמה שכבות ברמות דחיסה שונות ומחומרי גלם שונים, כאשר גרפיט קרבון תהיה חומר הגלם העיקרי לספק את רמת האיכות הנדרשת ועמידות חזקה המספקת תמיכה שלדית לעצמות הרגליים. 

איך ניתן לקבל מדרסים מקצועיים בהתאמה אישית?

ראשית יש להגיע אל הקליניקה לשיחת אבחון ראשונית וביצוע בדיקות שונות, ממלאים את השאלון ופותחים את כרטיס הלקוח. כעת עושים שימוש בתבנית גבס מיוחדת כדי לקחת מידה וצורה מדויקת של כף הרגל שלכם בעת הדריכה. מעבירים את התבניות לבית המלאכה המקצועי של החברה במרכז הארץ ושם מבצעים הליך ייצור ידני תוך שימוש בתבניות הגבס, עיבוד, יציקה ופינישים של החומרים. לבסוף יתקבל מדרס מקצועי ואיכותי המותאם בדיוק לכף הרגל ולצרכים שלכם.