ציפוי למינייט

ציפוי למינייט

בעבר אנשים היו הולכים לרופא השיניים רק כאשר היו להם בעיות בריאות כמו דלקות חניכיים, שיניים שבורות, כאבים בלתי פוסקים ועוד מקרים אחרים המצריכים טיפול מקצועי של רופא שיניים בשילוב אנטיביוטיקה וטיפולים מסורתיים שונים. כיום אנשים הולכים לרופא השיניים גם כדי לעשות טיפולים אסתטיים שונים כאשר אחד הנפוצים שבהם הוא ציפוי למינייט לשיניים.

מהו ציפוי שיניים ומתי כדאי לעשות?

ישנם אנשים שאינם מרוצים מהחיוך שלהם, מהאופן שבו השיניים שלהן מסודרות או שהם באמת סובלים משיניים שבורות/סדוקות, חוסר אחידות בצבעי השיניים, עקמומיות קלה או שיניים שלא גדלו בצורה ישרה. מסיבות אלה ואחרות אנשים רבים עושים טיפול ציפוי שיניים, כאשר הטיפול הנפוץ ביותר הוא באמצעות ציפוי חרסינה. גם בין ציפויי החרסינה יש מגוון סוגים וסגנונות של ציפויים כאשר אחד הפופולריים שבהם הוא ציפוי למינייט וניר. 

ציפוי למינייט לשיניים

 ציפוי למינייט הוא ציפוי חרסינה אותו מכינים באמצעות אבקות חרסינה מתאימות, תוך שימוש בתבניות מיוחדות העטופות בפלטין פויל ואלה עוברות תהליך שריפה בתנור בחום של 900 מעלות לערך. לבסוף אלה עוברים איזון וליטוש. ציפויים אלה נבנים במעבדה מיוחדת לייצור ציפויים לשיניים ונשלחים להזמנה לאחר בדיקה של הרופא, צילום, הכנה מוקדמת של המטופל ואישור סופי שלו להדמיה הממוחשבת שלהם. ציפוי למינייט משמש בעיקר לציפוי השיניים הנמצאות בחזית, אלה שנחשפות במהלך החיוך ומודבקות רק על החלק החיצוני של השיניים. הטיפול הנו טיפול שמרני שלרוב אינו מצריך השחזה ועובי הציפויים יהיה כ-0.2 מ"מ סך הכול.

יתרונות ציפוי חרסינה למינייט

ד"ר מירי פיצ'ר המספקת שירותי ציפוי שיניים למינייט וכן מסוגים שונים, משתפת אותנו שחלק מהיתרונות הגדולים ביותר של הלמינייט וניר הוא שמדובר בציפויים אסתטיים אשר אינם משנים את הצבע שלהם לאורך השנים, הטיפול הינו שמרני ואינו פוגע בבריאות החניכיים, ניתן לבחור את הצבע והצורה של הציפויים ויתרון נוסף הוא שניתן להגיע לתוצאות הרצויות תוך שתי פגישות בלבד וללא עיכובים מיותרים. כך תוכלו להתחיל ליהנות מהחיוך החדש שלכם במהירות יחסית.

החסרונות של ציפוי זה הן שהוא שביר ומכה חזקה יכולה לשבור אותם או חלק מהם ולהצריך הכנה מחודשת של הציפוי. כמו כן, לאחר ביצוע ההדבקה לא יהיה ניתן לשנות את צבעי השיניים ולבסוף מדובר בטיפול יקר יחסית כאשר יש אופציות זולות יותר אך לרוב פחות מומלצות או כאלה המצריכות לחזור ולחדש את הציפוי אחת לכמה חודשים.